telewizor 32-cale
www.unsplash.com

Telewizor 50-cali to dobry kompromis pomiędzy ogromnymi telewizorami 65-cali czy nawet większymi, a niewielkimi telewizorami 32-cale, stosowanymi głównie w kuchni czy w sypialni, a raczej rzadko w salonie. Jaki telewizor 50-cali warto kupić i jak wybrać go właściwie?

Kiedy sprawdzi się telewizor 50-cali?

 

Telewizor 50-cali doskonale sprawdza się w przypadku połączenia z konsolą do gier, a także do kina domowego. Wymiary takiego telewizora są złotym środkiem dla doskonałej jakości obrazu i dużej przekątnej, a także atrakcyjnej ceny. Na pewno wiesz, jak ważny jest dobór rozmiaru telewizora do pomieszczenia. Sprzęt o przekątnej 50-cali sprawdzi się zarówno w dużym salonie, jak i mniejszej sypialni.

telewizor w 2021 roku
fot.pixabay.com

Na co zwrócić uwagę?

 

Wybierając telewizor, nie tylko 50-cali, ale tak samo 65-cali, jak i 32-cale, weź pod uwagę to, jakie funkcje zapewnia dany sprzęt. Ważne, by był to telewizor smart, gdyż tego typu urządzenia dają o wiele więcej możliwości zastosowania. Ponadto, istotna jest technologia HDR, która zapewni najlepsze możliwe efekty wizualne, a także możliwość podłączenia telewizora do Internetu i jego połączenie ze smartfonem. To już niemal standard, wciąż jednak można znaleźć modele, które nie dają takich możliwości, a przez to są nieco bardziej ograniczone w zastosowaniu.

Jaki telewizor 50-cali wybrać?

 

Polecanym modelem telewizora 50-cali jest jeden z modeli Philipsa. To właśnie ta marka daje możliwość z uwielbianego przez wiele osób efektu Ambilight, który zwiększa doznania z oglądania filmów. Philips 50PUS7805 to doskonały model, który sprawdzi się w większości przypadków. Atrakcyjna cena zachęca do zakupu, a jakość obrazu naprawdę potrafi zachwycić. Kolejnym modelem godnym uwagi jest Telewizor Samsung QE50Q60TAUXXH QLED 50” 4K Ultra HD Tizen. Działający na własnym wbudowanym systemie operacyjnym, działa sprawnie i zachowuje pełnię funkcjonalności. Jest łatwy w użyciu, zawiera port USB, który umożliwia nagrywanie materiałów na podłączone do telewizora dyski czy na zewnętrzną pamięć USB. Rozdzielczość $K Ultra HD pozwala na dostrzeżenie każdego, nawet najmniejszego detalu na ekranie, co z pewnością docenią miłośnicy filmów.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

 

Obiecujące modele 50-calowe można mnożyć bez końca.  Wśród telewizorów o tej przekątnej znajdziesz modele o różnych rodzajach wyświetlacza- zarówno QLED, jak i LED/LCD czy nawet OLED. Najdroższe są modele z matrycą QLED, gdyż dają najlepszą jakość obrazu i zdecydowanie najbardziej naturalne kolory. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość obrazu. Najlepsze efekty uzyskasz przy zastosowaniu telewizora o rozdzielczości Ultra HD, zwłaszcza, gdy masz zamiar połączyć telewizor z konsolą do gier. Taki telewizor zapewni najlepsze doznania płynące z rozgrywki. Kupując telewizor, zwróć uwagę na liczbę dostępnych, wbudowanych złącz. Warto wybierać takie modele, które mają ich całkiem sporo na wypadek, gdybyś chciał rozbudować swój zestaw o kino domowe czy inne sprzęty.

 

Jaki telewizor 40-cali kupić?
fot.pixabay.com

Czy warto kupić telewizor 50-cali?

 

50-calowy telewizor jest doskonałym rozwiązaniem do większości salonów. Nie każdy może sobie pozwolić na duży model, a z kolei niewielkie 32-cale mogą nie spełniać oczekiwań i nie sprawdzać się w średniej wielkości salonie. 5-cali to bardzo dobry kompromis, na który warto postawić. Poza tym,za zakupem telewizora 50-cali przemawia bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Telewizory o tej przekątnej można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach, warto więc rozejrzeć się za modelem odpowiednim dla siebie. 50-cali to przekątna, w której niedoskonałości obrazu nie są aż tak idealnie widoczne, a jednocześnie obraz może mieć naprawdę dobrą jakość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here