telewizor 32-cale
www.unsplash.com

Z roku na rok obserwujemy coraz większa popularność dużych telewizorów. Kiedyś duży wydawał nam się telewizor 50-calowy, dzisiaj wiele osób celuje już w odbiorniki o przekątnej 75-cali czy nawet większej. Czy telewizory 32-cale mają obecnie jeszcze jakąkolwiek szansę na wybicie się? Czy warto w niego zainwestować?

Telewizor 32-cale- jakie ma zalety?

Pomimo niewielkiej przekątnej, zwłaszcza w porównaniu do telewizorów 55-calowych czy 65-calowych, telewizory 32-cale wciąż są chętnie wybierane. Mają sporo zalet, których nie sposób im odmówić. Wśród nich wymienić można choćby niską cenę. Telewizor 55-cali potrafi kosztować kilka tysięcy, podczas gdy za model 32-calowy zapłacisz o wiele mniej. Ceny sprzętów zaczynają się od ok. 1000zł. W tej kwocie można kupić już naprawdę całkiem niezły model. Poza ceną, dużą zaletą jest mobilność sprzętu. Telewizor o tak małej przekątnej możesz zamontować w kuchni, w dziecięcym pokoju czy w domku letniskowym. Nie każde miejsce jest odpowiednie do zamontowania ogromnego telewizora, a dobór rozmiaru telewizora do wnętrza wcale nie jest łatwy. To dlatego małe modele są wciąż popularne, choć właściwie nie spełniają obecnych standardów.

telewizor 32-cale
www.unsplash.com

Jakie modele telewizorów 32-cale warto wziąć pod uwagę w 2021 roku?

Bardzo dobrym modelem telewizora, który jest przykładem na kompromis pomiędzy przekątną, a jakością i niską ceną jest LG 32LM630B. Obraz Full HD, szybki system Smart TV działający w oparciu o WebOS to tylko niektóre zalety tego sprzętu. Ciekawym rozwiązaniem jest pilot Magic Remote. Służy on do wskazywania miejsca na ekranie. Możesz także wypowiedzieć komendę głosowo i to po polsku, a system sam wychwyci dźwięk i spełni Twoje polecenie. Telewizor posiada wbudowany system Bluetooth, dlatego możesz podłączyć do niego smartfon czy inne urządzenie bez zbędnych kabli. To naprawdę dobry model telewizora o przekątnej 32-cale.

Kolejnym modele godnym uwagi jest Philips 32PFS6855/12. Obraz Full HD jest naprawdę dobrej jakości, a wysoki kontrast potrafi zaskoczyć. Ponadto, jest to telewizor smart oparty na systemie Saphi TV. Nie jest on co prawda bardzo zaawansowany, a pozwala na łączność z serwisami takimi, jak Netflix czy Rakuten TV. Co ciekawe, ten model całkiem dobrze radzi sobie w połączeniu z konsolą do gier.

telewizor 32-cale
www.unsplash.com

Modelem telewizora, który warto wziąć pod uwagę jest także Sharp 32BI3EA. Płynny obraz o rozdzielczości HD Ready, a także wbudowany system Android TV to tylko niektóre jego zalety. Należy do nich także bezproblemowa i szybka łączność telewizora ze smartfonem czy innym urządzeniem, możliwość bezprzewodowego przesyłania multimediów. W komplecie z telewizorem otrzymujesz pilot z mikrofonem umożliwiający obsługę sprzętu głosem. To bardzo wygodne rozwiązanie. Co więcej, telewizor posiada bardzo dobre głośniki Harman Kardon, które brzmią zadziwiająco czysto i klarownie.

Telewizor 32-cale- w jakim pomieszczeniu sprawdzi się najlepiej?

Biorąc pod uwagę zasady doboru rozmiaru telewizora do wnętrza, modelu 32-calowego nie wybierzemy raczej do przestronnego salonu. Korzystanie z tak małego telewizora byłoby po prostu zbyt niewygodne. Niewielki rozmiar jest jednak odpowiedni do wnętrza, w którym telewizor jest jedynie dodatkiem, np. do kuchni. Dobrym pomysłem jest także ulokowanie takiego sprzętu w dziecięcym pokoju czy w domku letniskowym. Chodzi tu o raczej okazyjne użytkowanie, a nie rodzinne seanse. Niewielki telewizor jest dobrym rozwiązaniem do małego pokoju, gdzie odległość oglądającego od telewizora jest niewielka. Pomimo małej rozdzielczości, można miło zaskoczyć się jakością obrazu. Trzeba pamiętać, że im większa jest rozdzielczość, tym więcej niedoskonałości możesz zobaczyć na ekranie. Mały ekran natomiast daje naprawdę zadowalające efekty.

Telewizor 32-cale- czy warto?

Zdecydowanie tak! Jeśli szukasz telewizora do niewielkiego pomieszczenia, z pewnością telewizor o przekątnej 32-cale będzie dla Ciebie odpowiedni. Nie zrujnuje Twojego budżetu, a z pewnością spełni swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here