jak połączyć telewizor ze smartfonem
www.pixabay.com

Czasy, w których telewizor był jedynie urządzeniem do oglądania nadawanych programów, a telefon służył jedynie do wykonywania połączeń dawno już minęły. Teraz od tych urządzeń oczekujemy o wiele, wiele więcej. Producenci oferują nam coraz to nowsze rozwiązania, a jedynym z nich jest połączenie smartfona z telewizorem. Jak połączyć telewizor ze smartfonem i czy w ogóle warto?

Po co łączyć telewizor z telefonem?

Wiele osób zastanawia się pewnie, po co w ogóle potrzebna jest taka opcja jak połączenie telefonu z telewizorem. To bardzo proste. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest np. oglądanie zdjęć ze smartfona na dużym ekranie. Łatwo sobie wyobrazić różnicę pomiędzy przewijaniem obrazków na ekranie o przekątnej 5 cali i na telewizorze o przekątnej 65 cali czy nawet 70 cali. Poza tym, wiele smartfonów umożliwia dzisiaj nagrywanie rewelacyjnych filmów w jakości 4K. Oglądając takie nagrania na małym ekranie z pewnością nie zauważysz znaczącej różnicy. Jednak już po odtworzeniu tego nagrania na dużym telewizorze, jakość z pewnością Cię zachwyci.

jak połączyć telewizor ze smartfonem
www.pixabay.com

Jak najłatwiej połączyć telewizor ze smartfonem?

Większość telewizorów smart zapewnia dzisiaj możliwość połączenia z urządzeniem w sposób bezprzewodowy, po sieci Wi-Fi. Bezprzewodowa komunikacja ma wiele zalet, a największą jest wygoda. Poza tym, łącząc ze sobą dwa urządzenia bez użycia kabli zachowujesz mobilność smartfona. Nie musi on leżeć tuż przy telewizorze, byś mógł słuchać z niego ulubionej muzyki na kinie domowym połączonym z telewizorem. Aby jednak połączenie przy użyciu komunikacji bezprzewodowej było możliwe, konieczne jest posiadanie odbiornika wyposażonego w opcję Internetu bezprzewodowego Wi-Fi. Warto zaznaczyć, że Wi-Fi Direct działa podobnie, jak Bluetooth. Aby móc korzystać połączyć smartfon z telewizorem Sony, LG, czy jakimkolwiek innym, musisz te dwa urządzenia ze sobą sparować. Muszą być one połączenie z Wi-Fi. Zdecydowana większość dostępnych dzisiaj telewizorów smart umożliwia połączenie ze smartfonem poprzez Wi-Fi Direct.

Jak połączyć telewizor ze smartfonem przez Wi-Fi Direct?

To wcale nie jest trudne, wystarczy zastosować się do kilku prostych kroków.

  • Wejdź w ustawienia telewizora i włącz opcję Wi-Fi Direct, a następnie aktywuj możliwość podłączania innych urządzeń.
  • Kolejnym krokiem jest uruchomienie funkcji synchronizacji urządzenia w smartfonie. Zwykle funkcja ta nazywa się „Smart View” bądź „Szybkie połączenie”.
  • Wybierz odpowiednie urządzenie, z którym chcesz się połączyć i zatwierdź swój wybór.

Teraz oba urządzenia są ze sobą połączone.

jak połączyć telewizor ze smartfonem
www.pixabay.com

Co, jeśli telewizor nie posiada funkcji Wi-Fi?

Brak funkcji Wi-Fi w telewizorze nie oznacza jeszcze, że nie uda się połączyć z nim smartfonu. Rozwiązaniem jest zakup specjalnej przystawki Google Chromecast, którą następnie instaluje się poprzez wpięcie do gniazda HDMI. Przystawkę należy skonfigurować z siecią Wi-Fi, co skutkuje otrzymaniem zewnętrznego portu sieci bezprzewodowej.

Jakie urządzenia można podłączyć do telewizora?

Do telewizora można podłączyć nie tylko smartfon, ale także kino domowe, soundbar czy konsolę do gier. Wiele urządzeń umożliwia połączenie w sposób bezprzewodowy, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i komfortowym. Nikt chyba nie lubi plątaniny kabli, warto więc tego unikać. Połączenie pomiędzy urządzeniami daje nam zupełnie nowe możliwości zastosowania. Telewizory smart, które same w sobie są niezwykle funkcjonalne, dzięki połączeniu ze smartfonem, staje się prawdziwym domowym centrum multimedialnym.

Warto podkreślić, że bez względu na to, czy chcemy połączyć smartfon z telewizorem Sony, Philips czy każdym innym, sposoby połączenia są podobne. Wiele urządzeń jednak oferuje dedykowane aplikacje i oprogramowania, które są wygodne w zastosowaniu i dają szybkie efekty, warto więc z nich korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here