Jaki soundbar kupić
www.pixabay.com

Choć telewizory w 2021 roku zapewniają już całkiem niezłe efekty dźwiękowe, najbardziej wymagający użytkownicy wciąż szukają rozwiązań, które zapewnią dźwięk w niemal studyjnej jakości. Jeżeli zależy Ci na maksymalnie przestrzennym, czystym i mocnym dźwięku, zainwestuj w soundbar. Jaki soundbar warto kupić?

Czy w ogóle jest soundbar?

Soundbar to nic innego, jak głośnik, a konkretnie zupełnie niezależny moduł, które współpracuje z telewizorem jako zewnętrzny system audio. Soundbar może występować zarówno w formie samego panelu z głośnikami wewnątrz, jak i z rozszerzonego zestawu, w skład którego wchodzi dodatkowy subwoofer.

Jaki soundbar kupić
www.pixabay.com

Jakie zalety ma soundbar?

W zależności od tego, jakie parametry ma Twój telewizor, możesz oczekiwać od niego nie tylko doskonałego obrazu, ale także wspaniałego dźwięku. Szczególnie starsze telewizory mogą emitować dźwięk, który pozostawia wiele do życzenia. Soundbar jest tym rozwiązaniem, które rozbudowuje możliwości telewizora. Jego zaletą jest ulepszenie dźwięku, a co za tym idzie poprawa wrażeń z oglądanych filmów czy słuchanej muzyki. Niezaprzeczalną zaletą soundbarów jest bardzo prosty montaż, opierający się właściwie jedynie na połączeniu urządzenia z telewizorem przy użyciu kabla HDMI bądź też bezprzewodowo, podobnie, jak łączy się telewizor ze smartfonem. Soundbar od kina domowego różni się tym, że nie potrzebuje do działania ampli tunera. Poza tym, zajmuje o wiele miejsca niż rozbudowane kino domowe.

Co jest lepsze- soundbar czy kino domowe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej jest kupić soundbar, czy może jednak lepiej postawić na bardziej zaawansowane kino domowe. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i na czym najbardziej nam zależy. Melomani, którym zależy na jak najwyższej jakości dźwięku i jego przestrzenności, z pewnością będą bronić kina domowego, jako najlepszej możliwej opcji. Jeżeli jednak zależy Ci przede wszystkim na dobrym dźwięku w filmach i serialach, soundbar z pewnością spełni Twoje oczekiwania z nawiązką.

Jaki soundbar wybrać?

Wybierając soundbar, warto zwrócić uwagę na metraż pomieszczenia. Jeśli pokój nie jest duży, nie ma sensu kupowanie głośnika o bardzo dużej mocy, gdyż prawdopodobnie nie będziesz jej wykorzystywać. W niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się choćby soundbar Philips TAPB405/10 o mocy 120 W. Pracuje on w systemie 2.1, co z pewnością sprawdzi się w przypadku małym metrażów. Jeżeli posiadasz przestronny salon, soundbar musi być mocniejszy. Warto postawić także na system 5.1, gwarantujący większą przestrzenność dźwięku. Dobrze sprawdzi się np. Samsung HW-N650 o mocy 650W. Posiada on łączność Bluetooth, dzięki czemu możliwe jest jego połączenie z telewizorem bez kabli. Do tego soundbara możesz także podłączyć smartfon.

Jaki soundbar kupić
fot.pixabay.com

Największe i najmocniejsze soundbary używane są do ogromnych przestrzeni, np. do pracowni czy dużych sal konferencyjnych. Tutaj sprawdzają się głośniki pracujące w systemie 7.1.2, umożliwiające bezprzewodową łączność i wyjątkowo mocny, przestrzenny dźwięk, docierający do każdego zakątka pomieszczenia.

O czym pamiętać, wybierając soundbar?

Istnieje kilka najistotniejszych parametrów, które mają wyjątkowe znaczenie w przypadku wyboru soundbara. Przede wszystkim, pod uwagę należy wziąć moc całkowitą urządzenia. Od mocy zależy głośność pracy. Im większe jest pomieszczenie, tym większej mocy soundbar będzie potrzebny. Istotna jest także liczba kanałów. Najtańsze modele działają w systemie 2.1, zdecydowanie lepiej jednak brzmią soundbary z systemem 5.1.

O wiele wygodniejsze jest korzystanie z soundbara umożliwiającego łączność bezprzewodową. Warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada łączność Bluetooth czy moduł Wi-Fi. Nie bez znaczenia pozostaje także zastosowana technologia kompresji dźwięku. Najbardziej podstawowy jest Dolby Digital, warto jednak wybierać Dolby Atmos o znacznie wyższym stopniu zaawansowania. Najlepiej, jeżeli soundbar obsługuje dużą liczbę dekoderów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here