małe telewizory
www.unsplash.com

Dzisiejsze telewizory w większości dają możliwość podpięcia do Internetu. Większość telewizorów to telewizory smart, które dają nam mnóstwo nowych możliwości. Aby jednak móc z nich w pełni korzystać, telewizor musi zostać podpięty do Internetu. W jaki sposób można to osiągnąć? Jak działa adapter Wi-Fi i kiedy jest potrzebny?

Co daje podpięcie telewizora do Internetu?

Inteligentne telewizory smart mogą łączyć się z Internetem, dzięki czemu uzyskujemy możliwość korzystania z wielu aplikacji, wypożyczalni filmów i serwisów streamingowych. W przypadku smart TV nie ma żadnego problemu z połączeniem odbiornika z siecią, gdyż jedyne, co musisz zrobić, to połączyć się za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, ewentualnie przy pomocy kabla LAN. Nowoczesne telewizory posiadają wbudowany interfejs sieci LAN, więc łączność bezprzewodowa jest szybka i bezproblemowa. Co jednak, jeżeli telewizor nie posiada funkcji smart? Nic straconego!

smart tv
www.unsplash.com

Jak połączyć telewizor bez funkcji smart z Internetem?

Najszybszym sposobem na podłączenie takiego telewizora do sieci jest wykorzystanie adaptera Wi-Fi. Adaptery to odtwarzacze multimedialne, które podłącza się do telewizora przy użyciu kabla HDMI lub USB. W większości przypadków adaptery Wi-Fi działają na systemie Android, a niektóre posiadają swój własny system operacyjny.

Rodzaje adapterów Wi-Fi

Zasadniczo, wyróżnia się dwa rodzaje adapterów Wi-Fi. Jednym z rodzajów jest grupa adapterów o niewielkich rozmiarach niewiele większych od standardowego pendrive’a. Umożliwiają one przede wszystkim streamingów multimediów z innych urządzeń, czyli np. komputera, laptopa czy smartfona. Korzystając z takiej możliwości, telewizor staje się swego rodzaju wyświetlaczem bezprzewodowym. Możliwe jest także zamienienie smartfona w pilot do telewizora, szczególnie przy użyciu Google Chromecast.

Drugą grupą adapterów Wi-Fi są większe urządzenia, które swoim wyglądem przypominają nieco dekoder czy router. Są to tzw. Smart TV Boxy. Pozwalają one na streaking multimediów z innych urządzeń, ale jednocześnie są samodzielnymi odtwarzaczami multimedialnymi. Dają dostęp do wielu stron czy serwisów bez użycia innych urządzeń. Smart TV Boxy są bardziej zaawansowane, dają więcej możliwości, a wśród nich wyróżnić należy możliwość podłączenia dysku zewnętrznego.

Jaki telewizor 55 cali kupić?
www.pixabay.com

Jaki adapter Wi-Fi wybrać?

Jeżeli Twój telewizor nie jest telewizorem smart, z pewnością, prędzej czy później, zaczniesz szukać możliwości podpięcia go do sieci internetowej. Jedyną możliwością jest wówczas zastosowanie adaptera Wi-Fi. Jaki adapter wybrać? To zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań i od tego, w jaki sposób masz zamiar korzystać z urządzenia. Adapter musi mieć wszystkie funkcje, z których mamy zamiar korzystać. Zwróć uwagę na procesor. Aby urządzenie działało płynnie, powinno mieć co najmniej czterordzeniowy procesor. Jeżeli natomiast działa na systemie Android, istotne jest, by miało minimum 2 GB pamięci RAM. Jeżeli zamierzasz używać telewizora jako ekranu do gier, bardzo istotna jest także grafika. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość pamięci Flash, zwłaszcza, gdy masz zamiar instalować sporą ilość aplikacji.

Czy warto stosować adaptery Wi-Fi?

Zastosowanie adaptera Wi-Fi pozwala na zrekompensowanie braków, jakie zauważamy w telewizorach bez funkcji smart. Wbrew pozorom, takie sprzęty wciąż są sprzedawane i zwykle są tańsze od telewizorów smart. Dotyczy to szczególnie małych telewizorów o przekątnej 20-cali czy 32-cale. Zastosowanie adaptera jest łatwe, a daje naprawdę spore możliwości rozszerzenia zastosowania telewizora nie tylko jako odbiornika telewizji stacjonarnej czy naziemnej, ale jako prawdziwe centrum multimedialne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here