jakie głośniki do telewizora?
www.pixabay.com

Mimo, iż technika idzie do przodu i zdecydowana większość dzisiejszych telewizorów to telewizory smart, wciąż sprzedawane są modele, które potrzebują dodatkowego osprzętu do wykorzystania w pełni swojego potencjału. Jednym z takich dodatkowych urządzeń jest Chromecast. Czym jest Chromecast i jakie ma funkcje?

Co to jest Chromecast?

Chromecast jest urządzeniem niewielkich rozmiarów, którego głównym zadaniem jest bezprzewodowa komunikacja pomiędzy telewizorem, a innymi urządzeniami, np. smartfonem czy laptopem. Swoim wyglądem, Chromecast przypomina dużego pendrive’a, a nowe modele mają bardziej zaokrąglony kształt. Chromecast posiada wejście HDMI, dzięki czemu możliwe jest jego podpięcie do telewizora. Oprócz HDMI, urządzenie posiada również gniazdo USB, które daje możliwość podłączenia zasilania sieciowego. Na rynku są dostępne telewizory, które seryjnie mają wbudowany moduł Chromecast, dzięki czemu otrzymujesz 2w1 i nie musisz podłączać dodatkowego osprzętu.

smart tv
www.unsplash.com

Czy Chromecast to jedyna możliwość?

Oczywiście, że nie. Telewizor, który nie ma w sobie funkcji smart, może być równie dobrze połączony np. z laptopem przy użyciu kabla HDMI. Nie jest to jednak zbyt wygodne rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu urządzenia, jakim jest Chromecast, możliwy jest bezprzewodowy streaming multimediów z dowolnego urządzenia na telewizor. To pozwala np. na obejrzenie zdjęć na dużym ekranie bez konieczności wysilania wzroku. Chromecast jest adapterem Wi-Fi, który współpracuje zarówno w systemem Android, jak i z Windowsem czy iOS-em. Najnowszy model Chromecasta pozwala na przesyłanie wideo w rozdzielczości Ultra HD i w technologii HDR, co zapewnia niesamowite efekty wizualne.

Google Home dla wygodnej obsługi

Jeżeli korzystać z Chromecasta, koniecznie zainstaluj na swoim smartfonie czy tablecie aplikację Google Home. Pozwala ona na przesłanie obrazu z telefonu bądź tabletu bezpośrednio na ekran telewizora, po kliknięciu pojawiającej się ikonki. Znajdziesz ją w najpopularniejszych serwisach multimedialnych, m.in. na Netflixie, w HBO Go czy na YouTube. Dzięki aplikacji Google Home bardzo szybko prześlesz zdjęcia z Google Zjęcia, możliwe jest takze korzystanie z funkcji mirroring, czyli przesyłanie w czasie rzeczywistym na ekran telewizora wszystkiego, co dzieje się na ekranie smartfona czy tabletu. Obsługa na dużym ekranie jest o wiele prostsza i wygodniejsza.

Czy warto kupić telewizor używany?
www.unsplash.com

Komu przyda się Chromecast?

Z pewnością, wiele osób zacznie się zastanawiać, czy te funkcjonalności rzeczywiście są aż tak istotne i czy każdy z nas ich potrzebuje. Oczywiście, że nie każdy! Chromecast jest przeznaczony dla osób, które od telewizora oczekują czegoś więcej. Z pewnością nie każdy wykorzysta potencjał tego urządzenia, niewątpliwie jednak możliwości zastosowania telewizora z adapterem wi-fi są o wiele szersze. Chromecast jest szczególnie przydatny miłośnikom seriali i filmów, którzy chętnie korzystają z serwisów streamingowych. Ich obsługa na dużym ekranie jest o wiele prostsza i wygodniejsza niż na ekranie smartfona czy tabletu, a nawet laptopa. Za pomocą przystawki z łatwością zamienisz zwykły telewizor w telewizor smart, a może się nawet okazać, że zaoszczędzisz, gdyż telewizory bez tej funkcji kosztują często o wiele mniej. Nie ulega wątpliwości, że Chromecast jest ciekawą opcją godną uwagi i z pewnością przyda się większości z nas, tworząc z telewizora prawdziwe rodzinne centrum multimedialne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here