Jaki telewizor 40-cali kupić?
fot.pixabay.com

Jeżeli właśnie stoisz przed decyzją o zakupie nowego telewizora, na pewno zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, by nie żałować zakupu. Jaki telewizor kupić w 2021 roku? Na pewno taki, którego technologia odpowiada obecnym trendom. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się telewizory o dużej przekątnej. Jaki telewizor 65 cali kupić?

Telewizor 65 cali- prawdziwy gigant

Zanim zdecydujesz się na zakup telewizora o tak dużej przekątnej, wyobraź sobie, że jego ekran ma aż 40% większą powierzchnię od ekranu telewizora 55-calowego! To ogromna, znacząca różnica. Niestety, im większy jest ekran, tym wyraźniej widać wszelkie mankamenty i niedociągnięcia jego matrycy. Często możemy zauważyć, że różnica w cenie telewizorów tych dwóch przekątnych nie jest duża, więc kusi nas, by dopłacić i cieszyć się jak największym ekranem. Pamiętaj jednak, że najtańsze telewizory 65-cali prawdopodobnie nie będą zachwycać jakością i nieskazitelnością obrazu. Podstawowy, najprostszy sprzęt o tej przekątnej można kupić już za niewiele ponad 2000zł. O ile w tej półce cenowej, telewizor 55 cali da nam całkiem przyzwoity obraz, o tyle w przypadku telewizora o 10 cali większego niedoskonałości mogą razić po oczach. Jeśli więc decydujesz się na zakup 65-calowego telewizora, wybieraj ten z nieco wyższej półki, o lepszych parametrach.

telewizor 65 cali
                                                          fot.pixabay.com

Na co zwracać uwagę przy zakupie telewizora 65 cali?

Najlepiej jest wybierać modele o matrycy 120Hz. Poprawia ona znacząco płynność ruchu. Najlepszym wyborem są telewizory OLED, ale także ekrany LCD z tylnym, wielostrefowym podświetleniem. Zwróć uwagę na to, by kupowany w 2021 roku telewizor posiadał HDMI 2.1.

Jakie modele telewizorów 65 cali warto wziąć pod uwagę?

Oczywiście, godnych uwagi telewizorów jest całe mnóstwo i nie sposób ich tutaj wszystkich przytoczyć. Poza tym, wiele zależy od budżetu, jakim dysponujemy oraz od oczekiwań, jakie mamy względem sprzętu. Istnieje jednak kilka modeli, które zdecydowanie wysuwają się na pierwszy plan, jeśli mowa o telewizorach 65 cali. Przytoczymy kilka przykładów.

Sharp 65BL3EA

Ten model to najniższa akceptowalna półka cenowa. Idealny dla osób, które chcą mieć duży telewizor, ale nie mają zbyt dużego budżetu. Nie jest idealny, matryca ma wiele mankamentów, ale cała konstrukcja jest solidna, obraz jest zadowalający, a funkcjonalności odpowiadają telewizorom na miarę 2021 roku. Zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę.

Philips 65PUS8506

Ten model sprzedaje się najlepiej z całej oferty marki PHILIPS. Cena nie jest niska, co odstrasza wielu klientów. Nie ulega jednak wątpliwości, że obraz uzyskiwany na ekranie zachwyca. System działa bardzo płynnie, kolory są żywe i realistyczne. Dodatkową funkcjonalnością jest Ambilight– stylowe podświetlenie występujące tylko w przypadku telewizorów tej marki. To bardzo dobra propozycja telewizora 65-cali.

LG OLED65G1

To już wejście na zupełnie nowy poziom. Wykorzystanie matrycy OLED nowej generacji gwarantuje spektakularne efekty. Efekt HDR sprawia, że czujesz się, jak w centrum akcji. Obraz doskonale prezentuje się w jasnych pomieszczeniach, widoczny jest każdy detal obrazu. Telewizor ten został stworzony z myślą o montażu na ścianie, bo w ten sposób ogląda się go najlepiej. Bardzo mocna propozycja!

telewizor 65 cali
                                                             fot.pixabay.com

Samsung QE65QN900A

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć sztandarowego modelu marki Samsung. Matryca QLED VA i rozdzielczość 8K mówi sama za siebie. Minimalistyczny, prosty design w połączeniu z zachwycającym ostrym to strzał w dziesiątkę. Bardzo dobry dźwięk, pełen realizm obrazu. To doskonała propozycja, która zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Co ciekawe, występuje także w wersji 75-calowej, a nawet 85-calowej!

Czy warto zainwestować w telewizor 65”?

Wiele osób zastanawiając się, jak dobrać rozmiar telewizora do metrażu pomieszczenia, ma wątpliwości, czy 65-cali to nie za dużo. Owszem, ekran o tej przekątnej jest całkiem spory, choć oczywiście, istnieją modele jeszcze większe. Oglądanie filmów na tak dużym ekranie daje zupełnie nowe doznania i możliwości, więc zdecydowanie warto jest zainwestować w taki sprzęt i wznieść swoje domowe seanse filmowe na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here