jak połączyć smartfon z telewizorem SONY
www.pixabay.com

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne możliwości dają nam telewizory smart. Dzisiaj oglądanie telewizji jest właściwie tylko jedną z dostępnych możliwości wykorzystania telewizora, który stał się prawdziwym centrum domowej rozrywki. Aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał, często parujemy z nim urządzenia mobilne, uzyskując dostęp do smartfona na dużym ekranie. W jaki sposób połączyć smartfon z telewizorem Sony?

Po co w ogóle łączyć smartfon z telewizorem?

 

Takie wątpliwości mogą mieć osoby starsze, którym ciężko jest zrozumieć, po co właściwie wykonuje się takie działania i co one mają na celu. Okazuje się jednak, że parowanie smartfona z telewizorem naprawdę ma sens. Wystarczy wyobrazić sobie oglądanie nagranego filmu na ekranie smartfona o przekątnej 5 cali i na ekranie telewizora o przekątnej 55-cali czy większym. Łatwo zrozumieć, że wygoda jest nieporównywalna. To jeden powód, dla którego decydujemy się na parowanie urządzeń. Telewizory smart dają nam ponadto o wiele większe możliwości, np. słuchania muzyki bezpośrednio z telefonu na soundbarze czy kinie domowym, a nawet sterowanie telewizorem poprzez smartfon.

jak połączyć smartfon z telewizorem SONY
fot.pixabay.com

Jak połączyć smartfon z telewizorem?

 

Parowanie urządzeń mobilnych nie jest zadaniem trudnym i większość z Was z pewnością doskonale poradziłoby sobie bez poradnika. Warto jednak podkreślić, że każda marka telewizorów posiada jakieś swoje wewnętrzne i charakterystyczne dla siebie rozwiązania. To dlatego możesz zauważyć pewne różnice w parowaniu smartfona z telewizorem SONY czy np. z telewizorem Philips. Dzisiaj zajmiemy się tą pierwszą marką.

Jak sparować smartfon z telewizorem marki SONY?

 

Na początku warto podkreślić, że wiele zależy od konkretnego modelu telewizora. Niektóre z nich wymagają zastosowania adaptera USB sieci LAN, by możliwe było połączenie go z urządzeniem. Należy też pamiętać, że oprogramowanie systemowe SONY musi być aktualizowane na bieżąco, gdyż w przeciwnym razie możliwe są problemy z łącznością.

Aby połączyć telewizor ze smartfonem¸należy wykonać kilka podstawowych kroków.

  • W menu telewizora wybieramy tryb Wi-Fi Direct. Najczęściej w tym celu należy wcisnąć przycisk „Home” na pilocie, a następnie ze strony głównej przejść do zakładki „Aplikacje”. W niektórych modelach telewizora tryb Wi-Fi Direct znajdziesz w „Ustawieniach” i zakłące „Sieci”.
  • Kolejnym krokiem jest uruchomienie trybu Wi-Fi Direct. W tym celu klikamy „Options” na pilocie, a następnie przechodzimy w tryb ręczny. Wybieramy opcję „Other Methods”. Wyświetlone zostaną identyfikator SSID i klucz WPA. Dane te są potrzebne do skonfigurowania obsługi sieci Wi-Fi. Warto podkreślić, że nie wszystkie urządzenia z funkcją Wi0Fi Direct umożliwiają ustawienie WPS, a informacje na ten temat możesz znaleźć w instrukcji obsługi.
  • Kolejnym krokiem jest podłączenie smartfona do telewizora. W tym celu w ustawieniach sieciowych telefonu wybierz opcję Wi-Fi, a następnie z jego ustawień wybierz identyfikator SSID, który został wyświetlony na ekranie telewizora. Wprowadź klucz WPA i wciśnij „Connect”.
  • Kiedy ustawisz połączenie, zyskasz możliwość udostępniania plików multimedialnych między smartfonem, a telewizorem. Najłatwiej jest przesyłać pliki przez dedykowane oprogramowanie, np. iMediaShare lub DiXiM. Plikami, które możesz udostępniać są zdjęcia, filmy i pliki muzyczne.
jak połączyć smartfon z telewizorem SONY
fot.pixabay.com

Czy warto sparować telefon z telewizorem SONY?

Połączenie telefonu z telewizorem daje o wiele większe możliwości zastosowania sprzętu. Dzięki możliwości przesyłania plików, możesz wykonane przez siebie zdjęcia czy filmu wideo obejrzeć w o wiele lepszej jakości, bo nawet najlepszy smartfon nie zapewni jakości, jaką daje ekran telewizora. Większa rozdzielczość, lepszy dźwięk- to wszystko sprawia, że wrażenia z oglądania są o wiele większe. Parowanie smartfona z telewizorem jest łatwe i bezproblemowe, warto więc podjąć jego próbę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here