Jaki telewizor 55 cali kupić
www.pixabay.com

Telewizor to już standard w większości domów. Właściwie nie bardzo wyobrażamy sobie, że moglibyśmy go nie mieć.  Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, proponując nam zupełnie nowe i coraz lepsze wersje. Pojawiają się więc wątpliwości- jaki telewizor wybrać w 2021 roku? To wcale nie takie łatwe zadanie. Dzisiaj skupimy się na telewizorach o przekątnej 40-cali. Jaki telewizor tego rodzaju kupić i czy w ogóle warto? Na co zwrócić uwagę?

Czy większy znaczy lepszy?

Wiele osób zastanawia się, czy w dzisiejszych czasach warto w ogóle jeszcze iść na kompromisy i kupić telewizor 32-cale czy 40-cale w zamian za ogromny 75-calowy sprzęt. Okazuje się jednak, że nie w każdym pomieszczeniu duży telewizor będzie dobrym rozwiązaniem. Dobór telewizora do rozmiaru pomieszczenia jest niesamowicie istotny i wpływa na wygodę i komfort użytkowania sprzętu. Zbyt duży telewizor na malej przestrzeni z pewnością nie spełni Twoich oczekiwań i sprawi, że poczujesz rozczarowanie. Z drugiej jednak strony, jeśli masz duży salon, telewizor 32-cale może okazać się zbyt mały. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się wybór modelu pośredniego, o przekątnej 50-cali czy 55-cali. Nie oznacza to oczywiście, że telewizory o mniejszej przekątnej nie mają dzisiaj prawa bytu, co zresztą zaraz udowodnimy.

Jaki telewizor 40-cali kupić?
www.pixabay.com

Jakie zalety ma telewizor 40-cali?

Przede wszystkim, musisz zdać sobie sprawę z tego, że im większy telewizor, tym więcej niedoskonałości dojrzysz na jego ekranie. Jeżeli więc zdecydujesz się na sprzęt o przekątnej 65-cali z niskiej półki tylko dlatego, że przekona Cię jego wielkość, możesz się rozczarować. Na mniejszym ekranie widać o wiele mniej niedoskonałości, może to więc być duża zaleta telewizorów o przekątnej 32-cale czy 40-cali. Taki telewizor może nie sprawdzi się w salonie, ale z pewnością spełni swoje zadanie np. w kuchni czy w sypialni.

Jaki telewizor 40-cali kupić?

Jednym z telewizorów godnych uwagi, a przynajmniej w tej klasie i o tej przekątnej, jest Blaupunkt BN40F1132EEB. Jest to model odpowiedni np. dla seniorów, którzy nie potrzebują zaawansowanych funkcji. Tej telewizor nie jest telewizorem smart, co  w 2021 roku jest dość dużą osobliwością. Warto jednak zaznaczyć, że jest to jeden z najtańszych spośród telewizorów 40-cali dostępnych obecnie na rynku.

Kolejnym godnym uwagi modelem jest Panasonic TX-40JX800E. To właściwie nowość na rynku, dostępna zaledwie od miesiąca, dlatego jego cena nie jest zbyt niska. Warto jednak zauważyć bardzo dobrą jakość obrazu i całkiem przyzwoity dźwięk.

Każdy, kto choć rozglądał się za telewizorem 40-cali z pewnością zauważył, że na rynku jest niewiele takich modeli. Obecnie znacznie częściej pojawiają się nieco większe modele, o przekątnej 43-cale, ale najczęściej wybierane są modele większe, od 50-cali w górę.

Jaki telewizor 40-cali kupić?
fot.pixabay.com

Na co zwrócić uwagę?

Kupując telewizor 40-cali, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mają ogromne znaczenie dla wygody użytkowania sprzętu. Najważniejsze są oczywiście jego funkcje i jakość wyświetlanego obrazu. Jeżeli korzystasz z mediów społecznościowych i chcesz to robić na dużym ekranie, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie telewizor smart. Weź pod uwagę także rozdzielczość sprzętową. Wiele osób stawia na rozdzielczość 4K. Ma to swoje wytłumaczenie, bo 4K rzeczywiście daje niezwykłe efekty, ale trzeba pamiętać, że aby w pełni wykorzystać możliwości tak dużej rozdzielczości, wyświetlany obraz musi zostać do niej stworzony. 4K sprawdzi się więc w przypadku nowych produkcji, np. na Netflixie, a także do gier na konsolę.  Odtwarzanie sygnału z telewizji naziemnej w rozdzielczości 4K może być dość dużym rozczarowaniem, gdyż widoczne będą wszelkie niedoskonałości, a obraz będzie niewyraźny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here