telewizor w 2021 roku
fot.pixabay.com

Trendy technologicznie zmieniają się bardzo szybko. Sprzęty, które jeszcze rok temu wydawały się najbardziej zaawansowane ze wszystkich, dzisiaj są już przeszłością, a ich miejsce zajęły zupełnie nowe urządzenia, wzbogacone o kolejne funkcje. Jaki telewizor warto kupić w 2021 roku?

Im większy, tym bardziej spektakularny

W 2021 roku nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o dobór zaawansowanych sprzętów. Nie inaczej wygląda to w przypadku telewizorów. Coraz częściej decydujemy się na urządzenia o dużych rozmiarach, nie ograniczamy się już jedynie do 32 cali czy nawet 50 cali– dzisiaj prawdziwe triumfy święcą telewizory 65- calowe. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że takie sprzęty są dostępne w coraz bardziej atrakcyjnych cenach, więc większa liczba klientów może sobie na nie pozwolić. Doznania płynące z oglądania filmów na tak dużym ekranie są nieporównywalne do tych podczas oglądania tego samego filmu na ekranie o znacznie mniejszej przekątnej. Ceny telewizorów 65-calowych zaczynają się już nawet od niespełna 3000zł, nie jest to więc cena zaporowa.

Zwróć uwagę na funkcje

Telewizor kupiony w roku 2021 powinien być kompatybilny z systemem Android TV czy WebOS. Tylko wówczas mamy pewność, że możliwości zastosowania nowych rozwiązań nie będą w żaden sposób ograniczone. Poza tym, telewizor kupiony obecnie powinien posiadać HDMI 2.1. Zwróć uwagę nie tylko na obraz, ale także na dźwięk. Być może za jakiś czas zechcesz dokupić wysokiej jakości soundbar, jednak już dźwięk z samego telewizora powinien być dobrej jakości. Powinien podążać za obiektem, być realistyczny i jak najbardziej przestrzenny.

telewizor w 2021 roku
fot.pixabay.com

Rozdzielczość 4K czy 8K?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto stoi przed zakupem telewizora w 2021 roku. Odpowiedź jest prosta- im lepsza jest rozdzielczość telewizora tym efekt jest lepszy. 8K daje więc efekty o niebo lepsze niż 4K. Obraz jest żywy, pełen doskonale widocznych detali, realistyczny i nieprzekłamany. Odbija się to oczywiście na cenie sprzętu, jednak za tak spektakularny efekt warto nieco dopłacić.

Jaki rodzaj matrycy najlepiej wybrać?

W 2021 roku mamy do wyboru kilka możliwości. Wiodącą opcją jest oczywiście technologia OLED. Matryca OLED daje doskonałą jakość wyświetlanego obrazu dzięki samodzielnemu podświetleniu każdego piksela znajdującego się w obrazie. Każdy piksel jest zupełnie niezależny. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest dość wysoka cena, jaką za tą technologię trzeba zapłacić.

Alternatywą dla technologii OLED jest QLED, dostępny jedynie w telewizorach Samsung. Polega ona na rozszerzenie podstawowej technologii LED o kropki kwantowe. Dzięki nim, uzyskiwany obraz ma o wiele wyższą jakość. Co ciekawe, technologia QLED zapewnia najbardziej realistyczny obraz ze wszystkich dostępnych matryc.

Najczęściej stosowana jest wciąż technologia LED. Matryca LED łączy w sobie technologie ciekłych kryształów z żarówkami LED. Główną zaletą tej technologii jest niewygórowana cena i stosunkowo dobra jakość obrazu, nieporównywalna jednak do technologii QLED czy OLED.

telewizor w 2021 roku
fot.pixabay.com

Smart TV to już standard

Właściwie każdy telewizor kupiony w roku 2021 to telewizor Smart. Dzięki temu, jego użytkowania jest prostsze, o wiele wygodniejsze i daje o wiele większe możliwości. Wybierając taki telewizor, nie musisz już ograniczać się jedynie do emitowanych obecnie materiałów w telewizji. Do dyspozycji masz całe mnóstwo serwisów internetowych pełnych filmów i seriali. Każdy znajdzie coś dla siebie. Smart TV to zdecydowany standard wśród telewizorów w 2021 roku.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przede wszystkim, kupując telewizor w 2021 roku nie kierujmy się jedynie rozmiarem matrycy. Może się bowiem okazać, że pomieszczenie, w którym chcesz umieścić telewizor jest zbyt małe, by wygodnie oglądać w nim telewizor o przekątnej 65 cali. Warto najpierw upewnić się, jak dobrać rozmiar telewizora do metrażu wnętrza, by zapewnić sobie pełną wygodę użytkowania.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJaki telewizor 65- cali kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here