Jaki telewizor 40-cali kupić?
fot.pixabay.com

Większość z nas posiada już w domu duży, 50-calowy czy nawet większy telewizor, którego centralnym miejscem zazwyczaj jest salon. Czy wiesz, w jaki sposób zaaranżować telewizyjny kącik, by wyglądał jak najbardziej estetycznie i stylowo?

Połka nad telewizorem- czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie półek nad czy pod telewizorem ma w ogóle sens. O ile zawieszenie na ścianie małego telewizora zazwyczaj daje ciekawy efekt samo w sobie, o tyle ogromny telewizor o dużej przekątnej powieszony na uchwycie może wyglądać nieproporcjonalnie. Zastosowanie półki i jej odpowiednie zaaranżowanie z pewnością zrównoważy efekt i sprawi, że będzie on jeszcze bardziej dekoracyjny.

Półka nad telewizorem ma sens szczególnie wtedy, gdy mamy do dyspozycji sporą przestrzeń, którą aż prosi się zagospodarować. W jaki sposób tego dokonać?

Czy warto kupić telewizor używany?
www.unsplash.com

Wystawa dla książek

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie telewizyjnego kącika jest powieszenie nad nim półki na książki. Może ona mieć charakter czysto dekoracyjny, np. kształt drzewa zajmujący większość ściany za telewizorem. Może także być przede wszystkim funkcjonalna. W tym celu warto zastosować wąską półkę bez wsporników na długość całej ściany, na wysokości około 40 cm nad telewizorem. Jeżeli lubisz bardziej nowoczesne rozwiązania, zamiast jednej długiej półki możesz zastosować kilka mniejszych, wąskich półeczek, które są przeznaczone do ustawiania książek, obrazków czy zdjęć.

Ciekawą możliwością, która zyskuje coraz większą popularność jest zastosowanie półek z podświetleniem LED. Trzeba jedynie pamiętać, że jeśli decydujesz się na podświetlenie wnęki, zachowaj odstęp od odbiornika co najmniej 40 cm. W przeciwnym razie efekt może okazać się przytłaczający.

Szafka pod telewizor- jaką wybrać?

Jeżeli lubisz klasyczne rozwiązania, a montaż telewizora na ścianie do Ciebie nie przemawia, możesz postawić na szafkę RTV. Jaką wybrać? Przede wszystkim dopasowaną do aranżacji wnętrza i reszty jego stylizacji. Zwróć uwagę na jej wysokość. Powinna być dopasowana do reszty wnętrza, by nie zaburzyć proporcji w salonie. Wysokość szafki musi być dobrana w taki sposób, by telewizor znajdował się na wysokości oczu odbiorcy, bo tylko wówczas oglądanie będzie naprawdę komfortowe. Optymalna wysokość szafki RTV to 50-60cm. Ponadto, wybieraj szafkę, której blat jest szerszy niż ekran telewizora. To pozwoli na uzyskanie odpowiednich proporcji. Jeżeli masz w zamiarze przechowywać w szafce dodatkowe sprzęty, np. elementy kina domowego czy soundbar, szafka musi być odpowiednio głębsza. Zazwyczaj wystarcza głębokość o wartości 30 cm.

telewizor 32-cale
www.unsplash.com

O czym jeszcze należy pamiętać?

Pamiętaj przede wszystkim o tym, by wszystkie zastosowane meble i elementy wystroju telewizyjnego kącika współgrały ze sobą zarówno proporcjami, jak i kolorystyką i stylem. Jeżeli decydujesz się na zabudowanie ściany za telewizorem, zadbaj także o właściwe zabudowanie pozostałych ścian. Pozostawienie ich bez zabudowy sprawi, że cała aranżacja będzie wydawała się nieproporcjonalna i zaburzona. Pamiętaj, by wymiary telewizyjnego kącika były odpowiednio dobrane do przekątnej telewizora. Kącik dla telewizora 32-cali będzie mniejszy niż ten dla telewizora 65-cali. Dobór właściwych proporcji szczególnie dla osób początkujących może wydawać się dość trudny, jednak z pewnością przyniesie wspaniałe efekty.

Aranżacja telewizyjnego kąta w pigułce

Podsumowując, przy aranżacji telewizyjnego kącika musisz pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, które stworzą estetyczny efekt dekoracyjny. Ponadto, zwróć uwagę na zagospodarowanie wolnej przestrzeni nad i pod odbiornikiem- może się okazać, że to doskonałe miejsce na ustawienie książek czy ulubionych zdjęć. Pozwól ponieść się wyobraźni i stwórz aranżację, w której wspaniale będziesz się czuć i odpoczywać każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here