telewizor w 2021 roku
fot.pixabay.com

Sposobów na wyeksponowanie telewizora w salonie jest całe mnóstwo. Czasy, w których telewizor był luksusem dla nielicznych dawno już minęły. Dzisiaj zdecydowana większość z nas posiada w salonie duży telewizor, który jest nie tylko urządzeniem funkcjonalnym, ale także dekoracyjnym elementem wystroju. Jaka dekoracja ściany z telewizorem będzie najbardziej efektowna?

Ekspozycja ściany za telewizorem

Wiele osób próbuje wyeksponować ścianę, na której znajdzie się sprzęt telewizyjny, bez względu na to, czy zostanie on zamontowany na ścianie, czy może raczej postawiony na szafce RTV. Szczególnie, jeżeli telewizor ma dużą przekątną, wyeksponowanie fragmentu ściany za nim jest zdecydowanie efektowne. Należy pamiętać o tym, by aranżacja ściany z telewizorem była w pełni dostosowana do aranżacji całego wnętrza. Niektórzy ten fragment ściany uważają za centralny punkt wnętrza i słusznie, gdyż to właśnie on najbardziej przyciąga i skupia wzrok.

telewizor 32-cale
www.unsplash.com

O czym pamiętać, aranżując ścianę za telewizorem?

Pamiętaj, by zachować zdrowy rozsądek. Aranżacja ściany nie może być zbyt nachalna i męcząca d;a oczu, gdyż przyniesie nam ona efekt odwrotny do zamierzonego. Zdecydowanie nienajlepszym pomysłem będą wyraziste geometryczne wzory, które będą bardzo męczące i utrudnią komfortowe oglądanie telewizji. Istotne jest także przemyślenie całej aranżacji jeszcze przed zakupem telewizora, gdyż bardzo ważna jest przekątna ekranu telewizora. Zastanów się, czy telewizor będzie zawieszony na ścianie przy użyciu specjalnego uchwytu, czy może jednak stawiasz na sprawdzone i klasyczne szafki RTV. Bardzo ważna jest kwestia kabli. Nieukryte, wyglądają bardzo nieestetycznie. Zdecydowanie bardziej spójną aranżację otrzymasz, chowając kable za odbiornik bądź maskownice.

W jaki sposób wyeksponować ścianę?

Pomysłów jest całe mnóstwo, a jednym z nich jest tapeta. Czasy, w których tapetowaliśmy całe wnętrza dawno już minęły. Dzisiaj stawiamy raczej na ozdobę jednej, wybranej ściany, w salonie najczęściej jest to właśnie ściana z telewizorem. Wybierz tapetę, która będzie współgrać z resztą aranżacji, wyróżni fragment ściany, ale jednocześnie nie będzie przytłaczająca. Doskonale sprawdzają się delikatne pasy lub subtelne motywy roślinne.

Stylowe imitacje

Bardzo ciekawym sposobem na wyeksponowanie ściany z telewizorem jest wykorzystanie imitacji różnych materiałów, np. drewna czy kamienia. Takie rozwiązania dają bardzo stylowy efekt dekoracyjny, który rzuca się w oczy. W tym sezonie bardzo modne są aranżacje z wykorzystaniem cegły, która rewelacyjnie ociepla wnętrze i stylowo wyróżnia kącik telewizyjny. Podobny efekt uzyskasz, stosując dekoracyjny beton. Jeśli naturalny beton niekoniecznie do Ciebie przemawia, możesz wybrać farbę, która rewelacyjnie go imituje. W ten sposób stworzysz aranżację loftową w industrialnym charakterze.

kino domowe
www.unsplash.com

Jeśli lubisz naturalne klimaty, postaw na prawdziwe drewno, które ociepla wnętrze i tworzy przytulny, harmonijny klimat. Sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych i urządzonych w stylu skandynawskim. Możesz zastosować drewniane panele ścienne. Ostatnio bardzo modne są także lamele ścienne. Od lat już ciekawym sposobem na aranżację telewizyjnego kącika jest zastosowanie kamienia. Wbrew pozorom, on także ociepli wnętrze i spraw, że stanie się ono wyjątkowe i niepowtarzalne.

Czy warto eksponować ścianę z telewizorem?

Oczywiście! Ściana telewizyjna, szczególnie, gdy telewizor jest powieszony na specjalnym uchwycie, to świetny sposób na urozmaicenie wnętrza i jego aranżacji. Przy odrobinie wyobraźni możesz stworzyć prawdziwie stylowy kącik, w którym dobrze się będzie odpoczywać i relaksować po całym dniu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here