Jaki telewizor 55 cali kupić?
www.pixabay.com

Jeszcze kilkanaście lat temu taki problem w ogóle nie istniał. Telewizory wyglądały właściwie tak samo, nie było zbyt wielu możliwości, nie było więc również wątpliwości. Dzisiaj zwracamy uwagę już nie tylko na jakość wyświetlanego obrazu, choć to oczywiście rzecz najważniejsza, ale także na design urządzenia. Coraz większą popularnością cieszą się telewizory mniej typowe, białe. Jak dbać o taki wyjątkowy model?

Skąd w ogóle pomysł na biały telewizor?

Dobre pytanie! Większość telewizorów jest czarna, skąd więc pomysł na białą obudowę? Wystarczy zastanowić się nad rolą, jaką telewizor odgrywa w naszym domu. W większości przypadków jest to centralna część salonu, a więc wnętrza najbardziej reprezentacyjnego. Zależy nam na tym, by salon wyglądał nieskazitelnie. To wpływa na nasze wybory. Jeżeli chcemy zwrócić uwagę na jakiś sprzęt, np. na ogromny telewizor 65-cali, powieszony na ścianie, pomysłowo wyeksponowany, być może wybór białej obudowy jest całkiem dobrym pomysłem. Poza tym, biel jest ponadczasowa i do wszystkiego pasuje. W nowoczesnych aranżacjach bardzo dużo jest bieli, stąd też białe telewizory, które są coraz częstsze.

smart tv
www.unsplash.com

Biały telewizor- jaki mamy wybór?

Kolor obudowy telewizora nie ma oczywiście żadnego wpływu na jego parametry techniczne. Tak samo, jak w przypadku telewizorów w standardowej czerni, mamy tu do czynienia z telewizorami LED, OLED czy nawet najnowocześniejszymi MiniLED. Nie zmieniają się parametry techniczne, ale zmienia się sposób pielęgnacji. Zapewne wiesz, w jaki sposób bezpiecznie wyczyścić ekran telewizora. Jeżeli nie jesteś pewien, przypomnimy Ci to pokrótce. Przede wszystkim, używaj tylko i wyłącznie miękkiej szmatki z mikrofibry. Do czyszczenia ekranu ani obudowy absolutnie nie nadaje się ani lignina, ani ręcznik papierowy, ani tym bardziej kuchenna gąbka. W ten sposób zarysujesz delikatne powierzchnie, a ten proces jest nieodwracalny. Do mycia wykorzystuj tylko specjalne środki przeznaczone do tych celów. Mycie telewizora nie jest trudnym zadaniem, ale wymaga sporo wprawy i delikatności.

Czy biały telewizor bardziej się kurzy?

To oczywiście mit. Nie chodzi tu o większą zdolność do przyciągania kurzu, a co najwyżej do zmienności w tym, jak bardzo ten kurz jest widoczny. Akurat na białych powierzchniach kurz widać o wiele mniej niż na powierzchniach czarnych, co oczywiście, nie znaczy, że białego telewizora nie należy często czyścić. Pamiętaj, że zaniedbana obudowa z grubą warstwą kurzu szybko straci swój blask. W przypadku białego koloru możliwe jest także żółknięcie czy odbarwienia, tym bardziej więc ważne jest, by czyszczenie telewizora było bardzo regularne i dokładne.

jak połączyć telewizor ze smartfonem
www.pixabay.com

Telewizor biały czy czarny- jaki wybrać?

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wystroju, jaki króluje w Twoim salonie. To, jaki kolor obudowy wybierzesz nie ma wpływu na jakość obrazu, a to przecież właśnie ta jakość jest najważniejsza. Jeżeli posiadasz nowoczesny, jasny i przestronny salon z dużą ilością bieli, biały telewizor rzeczywiście może wyglądać bardzo estetycznie i designersko. Możesz powiesić go na ścianie przy użyciu specjalnego uchwytu, oszczędzając w ten sposób miejsce i eksponując telewizyjny kącik jeszcze bardziej efektownie. Jeżeli natomiast lubisz klasyczne rozwiązania, czarna obudowa będzie tym, czego szukasz. Bez względu na to, jaki kolor odbiornika odbierzesz, najważniejszy pozostaje obraz oraz dźwięk, które dają cały efekt końcowy i pozwalają na przyjemne seanse filmowe w domowym zaciszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here